Aktualności

19.01.2023

Dzieci zwiedziły zajezdnię tramwajową i uczyły się jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską

W ramach Akademii Młodego Krakowianina uczniowie krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 65 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej Ruchu Światło-Życie im. Ks. Franciszka Blachnickiego  przyjechały dzisiaj, 19 stycznia do zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie spotkali się z motorniczą i  mogli posłuchać na czym polega jej praca. Uczyły się także najważniejszych zasad bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami.

Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zobaczyły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy. Dzięki przejazdowi tramwajem przez myjnię, zobaczyły także jak każdego dnia myte są pojazdy MPK.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej. Edukacyjne działania MPK SA mają także na celu zwrócenie dzieciom uwagi na to, jak ważne dla klimatu jest korzystanie z komunikacji miejskiej.