Aktualności

22.09.2022

Niedzielne działania profilaktyczne krakowskich policjantów

W ubiegłą niedzielę krakowscy policjanci promowali bezpieczeństwo oraz zawód policjanta podczas Dni Otwartych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Spotkań Bieńczyckich. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zasięgnąć cennych rad od mundurowych i dowiedzieć się jak wygląda służba policjantów i jak wstąpić w szeregi Policji. 

18 września br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojawili się na Dniu Otwartym Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie. Impreza odbyła się na terenie zajezdni tramwajowej w Podgórzu, a podczas niej policjanci na swoim stoisku profilaktycznym, przekazywali odwiedzającym zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dzieci mogły się dowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa w domu i na podwórku, a także jak i kiedy korzystać z numeru alarmowego. Dorośli natomiast jak właściwie zabezpieczać mienie i nie dać się oszukać.

O zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego opowiadali policjanci z krakowskiej drogówki, którzy przyjechali na służbowych motocyklach. Przewodnik psa służbowego z Wydziału Sztab Policji, który przybył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym opowiadał o swojej służbie, wykorzystaniu psów w Policji oraz o tym jak postępować podczas kontaktu z nieznanym czworonogiem. 

Tego samego dnia po południu Policjanci z Wydziału Prewencji wraz z przewodnikiem psa służbowego pojawili się na imprezie plenerowej „Spotkania Bieńczyckie”, która odbyła się na terenie zielonym przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Korczaka. Mieszkańcy dzielnicy mogli tym samym porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie w życiu codziennym. Stoiska profilaktyczne policjantów cieszyły się na imprezach dużym zainteresowaniem.