Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.09.2019 „Bezpieczny powrót” autobusem i tramwajem


Mandaty, pouczenia i wnioski o ukaranie do sądu – to efekty akcji „Bezpieczny powrót” w Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Wspólne patrole inspektorów MPK i strażników miejskich rozpoczynają się o godz. 20.00 i trwają osiem godzin.
Tutaj można zobaczyć film z akcji.

Najczęściej pasażerowie są upominani m.in. za spożywanie alkoholu, palenie papierosów i zakłócanie porządku publicznego w pojazdach komunikacji miejskiej. Kontrolerzy biletów, którzy także biorą udział w akcji, wystawiają również opłaty dodatkowe za brak ważnego biletu.

Celem cyklicznej akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych. Pomysł na to jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty. W środku wybranego tramwaju lub autobusu podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących, natychmiast dzwoni do strażników miejskich lub patrolu policji, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS