Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie było najważniejsze wydarzenie komunikacyjne 2017 roku?

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Usługi dodatkowe

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie rozpoczęło swoją działalność w styczniu 1997 r., po przekształceniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o.MPK Spółka Akcyjna wchodzi w skład Krakowskiego Holdingu Komunalnego i jest przedsiębiorstwem użyteczności publicznej realizującym zadania własne gminy.Podstawowym celem działalności Spółki jest realizacja usług przewozowych w zakresie komunikacji zbiorowej na terenie aglomeracji krakowskiej.Poza usługami z zakresu komunikacji zbiorowej Spółka prowadzi również inną działalność usługową, gospodarczą i handlową. Od 1 sierpnia 2006 r. działalność gospodarcza Spółki prowadzona jest w oparciu o "Umowę na świadczenie usług komunikacji miejskiej w Krakowie", w tym w zakresie niezbędnym do realizacji projektu Zintegrowany Transport Publiczny w aglomeracji krakowskiej etap I działania 1,6 ZPORR:

 

  1. świadczenie usług komunikacji miejskiej w Krakowie w zakresie przewozów tramwajowych,
  2. świadczenie usług komunikacji miejskiej w Krakowie w zakresie przewozów autobusowych,
  3. świadczenie usług komunikacji miejskiej w Krakowie w zakresie usług wspomagających.

 

W umowie tej określone są między innymi: wielkość pracy przewozowej w trakcji tramwajowej i autobusowej, liczba i numeracja linii komunikacyjnych a także przebieg ich tras. Umowa określa również liczbę taboru każdej trakcji kierowanego do ruchu, podstawowe standardy jakości jakie musi spełniać realizowana usługa, a także reguluje sposób finansowania zleconej usługi. Na mocy tej umowy MPK S.A. prowadzi również usługi wspomagające takie jak: dystrybucja i inne.

Naprawa i remonty

Stacja kontroli pojazdów

Szkolenia

Wynajem pojazdów

Wynajem sal w Centrum Konferencyjnym MPK SA

NIERUCHOMOŚCI - wynajem , sprzedaż

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS