Komunikaty

25.03.2021

Linia 215. Awaryjny remont na drodze powiatowej nr 2239K w miejscowości WRZĄSOWICE. Tymczasowa trasa objazdowa.

 

 

Dotyczy:

 

 

Awaryjny remont na drodze powiatowej nr 2239K w miejscowości Wrząsowice

 

 

Linia:

 

 

215

 

 

Obowiązuje:

 

 

Od dnia 26 marca 2021 roku (piątek)

 

 

Na podstawie informacji otrzymanej od Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie (ZTP), MPK S.A. w Krakowie zawiadamia, że od dnia 26 marca 2021 roku (piątek) rozpocznie się awaryjny remont na drodze powiatowej nr 2239K w miejscowości Wrząsowice.

W związku z remontem, autobusy linii 215 będą kursować po trasie objazdowej.

 

 

215

 

Od Borku Fałęckiego do przystanku Zbydniowice kursować będzie po stałej trasie, następnie po trasie linii 225 do przystanku Ochojno Skrzyżowanie i dalej na wprost ulicami: Podhalańską w Ochojnie, Kowalczyka i Zielińskiego w Rzeszotarach i dalej po trasie 225 do Świątniki Urząd Miasta i Gminy, gdzie linia zawróci na rondzie i pojedzie po swojej stałej trasie do Rzeszotar Panciawy Pętli.

 

W kierunku przeciwnym trasa analogiczna, tj. początek trasy na pętli Rzeszotary Panciawa Pętla, następnie dojeżdża do przystanku Świątniki Urząd Miasta i Gminy i po zawróceniu na rondzie dalej po trasie objazdowej przez Ochojno.

 

Uwaga! Linia 215 na trasie objazdowej przez Ochojno NIE będzie obsługiwać odcinka pomiędzy przystankami Rzeszotary Remiza i Rzeszotary pod Dębiną lecz jechać na wprost ulicą Zielińskiego.

 

 

Uwagi dodatkowe dotyczące funkcjonowania przystanków linii 215

NIECZYNNE będą przystanki (w obu kierunkach): Wrząsowice Spacerowa, Wrząsowice Wrzosowa, Wrząsowice Centrum, Wrząsowice Pileckiego, Wrząsowice Kowaleca, Wrząsowice Bonifraterska, Wrząsowice Zielona oraz Świątniki Górne Krakowska.

 

– Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać na istniejących przystankach.

 

 

 

Rozkłady jazdy linii 215 zostaną zmienione.

 

Strona internetowa organizatora komunikacji miejskiej (ZTP w Krakowie):

www.kmkrakow.pl

www.ztp.krakow.pl

Infolinia ZTP  tel. 12 616 75 55

 

Infolinia MPK S.A. w Krakowie  tel. 12 19150