Komunikaty

06.09.2023

Linie: 230, 730, 910. Prace remontowe na ul. Dworskiej w Modlniczce

 

 

Dotyczy:

 

 

Prace remontowe na ul. Dworskiej w Modlniczce

Zamknięcie odcinka ul. Dworskiej pomiędzy przystankami Modlniczka Dworska i Modlniczka Skrzyżowanie

 

 

Linie:

 

 

230, 910 tymczasowe trasy objazdowe

730 – zastępcza linia autobusowa

 

 

Obowiązuje:

 

 

Od dnia 9 września 2023 roku (sobota) do odwołania

(przez okres ok. 2 – 3 miesięcy)

 

Na podstawie informacji otrzymanej od Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie (ZTP), MPK S.A. w Krakowie zawiadamia, że w dniu 9 września 2023 roku (sobota) rozpoczną się prace remontowe na ul. Dworskiej w Modlniczce.

W tym czasie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Dworskiej pomiędzy przystankami Modlniczka Dworska i Modlniczka Skrzyżowanie.

W związku z tym, od dnia 9 września 2023 roku (sobota) od pierwszych kursów linii dziennych, zostaną wprowadzone poniższe zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych obsługujących gminę Wielka Wieś.

 

230

 

 

Od pętli Bronowice Małe do przystanku Modlnica Podchruście bez zmian, następnie trasa objazdowa: Modlnica: ul. Częstochowska do ronda przy ul. Wierzbowej, ul. Wierzbowa – Tunel, ul. Świętego Wojciecha – przystanek Modlnica Skrzyżowanie (w tymczasowej lokalizacji), dalej po stałej trasie do końcówki Ujazd Pętla.

 

NIECZYNNE będą przystanki w obu kierunkach: Modlniczka Poligon, Modlniczka Willowa oraz Modlniczka Dworska.

 

Przystanek Modlniczka Skrzyżowanie w obu kierunkach zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji i będzie znajdować się na ul. Świętego Wojciecha (w rejonie posesji nr 23 i 24).

 

 

730

 

 

Zastępcza lina autobusowa obsługiwana przez firmę Mobilis Sp. z o.o.:

 

Bronowice Małe – Balicka – Armii Krajowej – Jasnogórska – Modlnica: ul. Częstochowska – Modlniczka: ul. Krakowska, pl. Norbertanek – Modlniczka Dworska

 

Przystanek początkowy Bronowice Małe 05 będzie zlokalizowany na ul. Na Błonie, wspólnie z linią 230.

 

Przystanki przelotowe na odcinku: Bronowice Małe – Modlniczka Willowa w obu kierunkach będą funkcjonować analogicznie, jak dla linii 230 na stałej trasie.

 

Przystanek końcowo-początkowy Modlniczka Dworska będzie znajdować się na pl. Norbertanek w Modlniczce (przystanek przelotowy dla linii 230 na stałej trasie w kierunku Bronowic Małych).

 

 

910

 

 

Od nocy 9 / 10 września 2023 roku (piątek / sobota) od pętli Bronowice Małe do przystanku Modlnica Podchruście bez zmian, następnie trasa objazdowa: Modlnica: ul. Częstochowska do ronda przy ul. Wierzbowej, ul. Wierzbowa – Tunel, ul. Świętego Wojciecha – przystanek Modlnica Skrzyżowanie (w tymczasowej lokalizacji), dalej po stałej trasie do końcówki Będkowice Pętla.

 

NIECZYNNE będą przystanki w obu kierunkach: Modlniczka Poligon, Modlniczka Willowa oraz Modlniczka Dworska.

 

Przystanek Modlniczka Skrzyżowanie w obu kierunkach zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji i będzie znajdować się na ul. Świętego Wojciecha (na wysokości posesji nr 23 i 24).

 

 

Uwagi dotyczące granicy taryf:

 

Dla wszystkich linii (230, 730, 910) ostatnim (oraz pierwszym dla kierunku do Bronowic Małych) przystankiem w I strefie taryfowej będzie przystanek „Jasnogórska”. Pierwszym przystankiem (oraz ostatnim dla kierunku do Bronowic Małych) w II strefie taryfowej będzie przystanek „Modlnica Podchruście”.

 

Rozkłady jazdy linii 230 oraz 910 zostaną zmienione.

 

Strona internetowa organizatora komunikacji miejskiej (ZTP w Krakowie):

www.kmkrakow.pl

 

Infolinia ZTP  tel. 12 616 86 69

 

Infolinia MPK S.A. w Krakowie  tel. 12 19150

www.mpk.krakow.pl

 

Linię 730  obsługuje Firma Mobilis Sp. z o.o.

Infolinia Mobilis:  tel. 698 233 100