Aktualności

31.05.2022

Solaris z najlepszą ofertą na dostawę 20 autobusów elektrycznych do Krakowa



 

Oferta firmy Solaris Bus & Coach Sp. z o.o została wybrana w przetargu na dostawę 20 autobusów elektrycznych. Jeżeli od tej decyzji nie będzie odwołań, to właśnie ten producent dostarczy do Krakowa zamówione pojazdy.

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania – pierwsze to dostawa 13 sztuk pojazdów standardowych o długości 12 metrów, a drugie to dostawa 7 sztuk pojazdów przegubowych. Wszystkie trafią do Krakowa w przyszłym roku.

Zamówione autobusy elektryczne będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie wyposażony w możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf. Warto podkreślić, że wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, w tym ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną.

Zakup 20 autobusów będzie dofinasowany kwotą 41,7 mln zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

MPK S.A. w Krakowie prowadzi obecnie jeszcze jedno postępowanie przetargowe, które obejmuje dostawę w sumie 22 autobusów elektrycznych. Otwarcie ofert 24 czerwca.