Aktualności

07.12.2017

142 Mikołajów zawiozło tramwajem prezenty dla dzieci ze Szpitala im. S. Żeromskiego


6 grudnia na przystanku Plac Wszystkich Świętych Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał prezenty dla wszystkich dzieci ze Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. Upominki zawiozło do szpitala 142 Mikołajów, którzy podróżowali specjalnym świątecznym tramwajem MPK SA w Krakowie. Liczba Mikołajów nie była przypadkowa – było ich dokładnie tyle, ile lat w tym roku ma komunikacja miejska w Krakowie.  

Prezydent Krakowa poza prezentami przekazał dzieciom przebywającym tego dnia w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego specjalne życzenia. Najmłodszym pacjentom odczytali je Mikołaje.

Po tej wizycie w szpitalu Święty Mikołaj podróżował świątecznym tramwajem MPK SA i zatrzymywał się na każdym przystanku w centrum miasta Krakowa. Każde dziecko, które wsiadło do ozdobionego śnieżynkami i gwiazdkami tramwaju otrzymało upominek. Najmłodsi mogli także porozmawiać ze Świętym Mikołajem o swoim wymarzonych prezentach, które chciałyby dostać pod choinkę. Świąteczny tramwaj z Mikołajem zaczął kursować ok. 18.00 i kursował przez niemal trzy godziny w ścisłym centrum miasta przez pl. Wszystkich Świętych, ul. Franciszkańską, Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Długą, Dworzec Towarowy, Pawią, Westerplatte, św. Gertrudy i Dominikańską. Na każdym przystanku na Świętego Mikołaja czekały dzieci, które chciały się z nim spotkać.

Współorganizatorem wizyty 142 Mikołajów w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego był Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Ks. Kard. Adama Stefana Sapiehy oraz Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.