Aktualności

09.06.2023

W niedzielę zabytkowe tramwaje kursowały na dwóch liniach - 0 i 15

 


 

W niedzielę, 11 czerwca, na krakowskie ulice znów wyjechały zabytkowe tramwaje w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Kursowały na dwóch trasach – z ul. św. Wawrzyńca do pętli w Cichym Kąciku oraz po raz pierwszy w tym roku z Pleszowa do pętli w Cichym Kąciku.

Na linii nr 0  kursował historyczny wagon GT6 z Norymbergi. Z kolei na linii nr 15 kursowały wyjątkowe tramwaje typu N. Można było się przejechać wagonem 102Na z wagonem doczepnym 102ND, wagonami 105N oraz wyjątkowym składem tramwajów N i ND z trzech polskich miast – Warszawy, Krakowa i Poznania. Przypomnijmy, że była to już druga okazja, aby podróżować tym niezwykłym pociągiem.

 

Linia tramwajowa nr 0 kursowała po następującej trasie:

 

  • „Dajwór” – ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Krakowska, ul. Stradomska, ul. św. Gertrudy, ul. Dominikańska, ul. Franciszkańska, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja – „Cichy Kącik”. Powrót: „Cichy Kącik” – al. 3 Maja, ul. Piłsudskiego, ul. Podwale, ul. Basztowa, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna – „Dajwór”. Linia będzie kursować w godz. ok. 11.30–18.30 co 90 minut.

 

Linia tramwajowa nr 15 kursowała po trasie:

 

  • „Pleszów” – ul. Igołomska, ul. Ujastek Mogilski, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, al. Pokoju, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Dunajewskiego, ul. Podwale, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja – „Cichy Kącik”. Linia będzie kursować w godz. ok. 11.00–17.00 co 60 minut.

Opłata za przejazd Krakowską Linią Muzealną jest zgodna z obowiązującą taryfą biletową w I strefie. Na linii 0 zachowują ważność bilety okresowe wykupione na wszystkie linie. Obsługę konduktorską w pojazdach zabytkowych zapewnia Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Przez cały okres funckjoniwania KLM będą oni wręczać pasażerom specjalne pamiątkowe bilety.

Rozkład jazdy linii nr 0 i 15 na www.mpk.krakow.pl