Aktualności

26.05.2023

Razem w plenerze! Święto Rodziny Krakowskiej

W dniach 27-28 maja mieszkańcy i goście naszego miasta  mieli okazję do wiosennego świętowania w ramach rodzinnych wydarzeń w plenerze. Były m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia. Wszystko w atmosferze hasła „Rodzina to drużyna”.

Święto Rodziny Krakowskiej to inicjatywa, które na stałe wpisała się w kulturalno-rodzinny krajobraz naszego miasta. Wydarzenie promuje integrację wielopokoleniową, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia oraz ciekawe możliwości na spędzanie wolnego czasu. Równocześnie ukazuje Kraków jako miasto przyjazne rodzinie. Jak co roku kluby sportowe, młodzieżowe domy kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej święta.