Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

Menu dla Pasażera - szczegóły

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Autobusy elektryczne

Autobusy elektryczne są w eksploatacji od 2014 roku. Na początku były to wyłącznie autobusy dzierżawione od różnych zagranicznych firm. Na początku 2016 roku wprowadzono do eksploatacji autobus SOLARIS URBINO 12 ELECTRIC, który wcześniej był pojazdem testowym producenta. Od września 2016 eksploatowane są 4 autobusy SOLARIS URBINO 8,9E. W styczniu 2017 roku wprowadzono do eksploatacji kolejny autobus SOLARIS URBINO 12 ELECTRIC, który także wcześniej był pojazdem testowym producenta.

Kolejne autobusy elektryczne wprowadzono do ruchu 9.08.2017r. Nowe Solarisy Urbino 12 electric dla krakowskiego MPK S.A. w Krakowie są wyposażone w centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW i baterie typu Solaris High Energy o pojemności 160 kWh. Z kolei przegubowe Urbino 18 electric napędzane są silnikiem trakcyjnym o mocy 240 kW, a energia elektryczna do jego napędzania gromadzona jest w bateriach typu Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Wszystkie zamówione przez MPK S.A. pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, automat biletowy (w którym za bilet będzie można zapłacić zarówno monetami, jak i kartą płatniczą), monitoring oraz nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej. Baterie autobusów mogą być ładowane na dwa sposoby: przez zamontowany na dachu pantograf lub podczas przebywania na terenie zajezdni przez złącze typu plug-in. Aktualnie w eksploatacji są wyłącznie autobusy elektryczne będące własnością MPK SA w Krakowie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS