Aktualności

16.11.2020

Linia nr 3 obsługiwana wyłącznie bardziej pojemnymi wagonami NGT8


 


 

Dostawy nowych tramwajów przynoszą kolejne efekty dla pasażerów. Od dzisiaj zmienił się na stałe tabor obsługujący linię nr 3, która łączy Nowy Bieżanów P+R z Krowodrzy Górką. Kursują na niej wyłącznie wagony NGT8 o długości ok. 33 metrów, wśród których cześć to właśnie Lajkoniki (16 listopada na tej trasie kursuje ich siedem). To oznacza, że na tej popularnej linii nie będą się już pojawiać mniej pojemne wagony NGT6 o długości 26 metrów. Skierowanie Lajkoników na linię nr 3 to odpowiedź na apele mieszkańców Nowego Bieżanowa, którzy prosili o pojemniejsze wagony na tej trasie.

Przypomnijmy, że dzięki dostawom Lajkoników na linii nr 52 (Czerwone Maki P+R – Os. Piastów) nie kursują już wagony E1 i c3, popularnie nazywane „wiedeńczykami”.

Dobra wiadomość dla mieszkańców jest też taka, że z fabryki Stadlera w Siedlcach dotarł do Krakowa kolejny 20 Lajkonik (nr HY853). Tramwaj jest już na terenie Stacji Obsługi w Podgórzu i przed wyjazdem na linię będzie przechodzi ostatnie odbiory techniczne.  Wagon dołączy do floty w zajezdni Nowa Huta. Na liniach regularnych dla pasażerów jest już dostępnych 17 tych nowoczesnych wagonów.