Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

15.09.2020 MPK wraz z policją sprawdzi czy pasażerowie linii aglomeracyjnych zakrywają usta i nos 

W środę, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który potrwa do 22 września. W tym okresie MPK SA w Krakowie zaplanowało działania, których celem jest bezpieczeństwo pasażerów w komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz płynność przejazdu tramwajów w centrum miasta.

 

W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej od 16 do 22 września (z wyłączeniem weekendu) inspektorzy ruchu MPK wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Krakowie będą prowadzić kontrole na wybranych liniach aglomeracyjnych i sprawdzać, czy pasażerowie tych linii stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Jest to możliwe dzięki podpisanemu w czerwcu porozumieniu o współpracy między MPK SA w Krakowie i Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Te działania będą prowadzone przez cały dzień. Są one odpowiedzią na wiele apeli pasażerów, którzy wybierając podróż komunikacją miejską obserwują brak maseczek u niektórych współpasażerów. Zwracają także uwagę, że część z osób nie reaguje na prośby o zakrycie ust i nosa, całkowicie lekceważąc zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że podobne kontrole były już prowadzone w granicach miasta Krakowa zarówno w tramwajach jak i autobusach. W okresie pięciu tygodni trwania tej akcji przeprowadzono 623 kontrole.

 O obowiązku zakrywania ust i nosa przypominają głosowe komunikaty, informacje zamieszczane na monitorach w pojazdach, a w tramwajach, gdzie tych monitorów nie ma specjalne naklejki umieszczone obok drzwi.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będą także prowadzone wspólne patrole inspektorów ruchu MPK oraz Straży Miejskiej w centrum miasta na tych ulicach, gdzie najczęściej dochodzi o blokowania torowisk. Patrole będą m.in. na ul. Długiej, gdzie kierowcy samochodów najczęściej blokują jadące tramwaje. W tym roku od stycznia do sierpnia było 28 przypadków, gdy tory na ul. Długiej były zablokowane i tramwaje musiały zmieniać trasę.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zakończy się we wtorek 22 września. Tego dnia komunikacja miejska w strefie I i II oraz komunikacja nocna będzie bezpłatna dla wszystkich osób.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS