Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

22.06.2020 Policja przypomina o obowiązku noszenia maseczek w pojazdach MPK


 


 

Policjanci wspólnie z inspektorami ruchu MPK rozpoczęli dzisiaj, 22 czerwca wspólną akcję, której celem jest przypomnienie pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży tramwajami i autobusami. Kontrole rozpoczęły się o 8.00 i były prowadzone do 16.00 na trasie z Krowodrzy Górki do Małego Płaszowa P+R oraz z Bronowic Małych do Nowego Bieżanowa P+R. Akcja została zaplanowana na najbliższe dwa tygodnie.

Warto podkreślić, że rozpoczęcie kontroli posiadania przez pasażerów maseczek to efekt apeli, które trafiały do MPK SA. Cześć osób nie stosuje się bowiem do rozporządzenia rządu, które nakłada obowiązek zakrywania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Niestety nie wystarczyły przypomnienia o tym wyświetlane na monitorach zamontowanych w pojazdach i komunikaty głosowe emitowane z głośników.

Tylko jednego dnia prowadzenia akcji, 22 czerwca w sumie skontrolowano 10 linii (linie nr 3, 8, 9, 13, 14, 19, 20, 24, 49, 50). Pouczono 63 osoby, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów i podczas podróży nie posiadały maseczek.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS