Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

02.02.2020 MPK i Straż Miejska dbały o bezpieczeństwo pasażerów

 


W ostatnią noc stycznia inspektorzy MPK i strażnicy miejscy znów pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych. Niestety w czasie trwania akacji aż 36 kierowców zostało upomnianych za niestosowanie się do znaków i przepisów (30 mandatów, 5 upomnień i 1 wniosek do sądu). Również w środku tramwajów były osoby, które łamały przepisy i zostały za to upomniane - 9 osób otrzymało mandaty za spożywanie alkoholu, 3 za palenie wyrobów tytoniowych, a 2 za wyrzucanie śmieci. W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem biletu zapomniało tylko 27 osób.

Działania w nocnych tramwajach to element akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS