Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

31.10.2019 Tramwaj do odladzania sieci trakcyjnej gotowy do zimowego sezonu

Spadają temperatury, a to oznacza możliwość wystąpienia marznących opadów deszczu. Jest to bardzo niekorzystne dla komunikacji szynowej zjawisko, które może bardzo skutecznie utrudnić funkcjonowanie komunikacji tramwajowej. Aby z nim walczyć MPK już od kilku lat posiada pociąg tramwajowy wyposażony w specjalne urządzenie, które służy do ochrony sieci trakcyjnej przed oblodzeniem. Urządzenie zastosowane przez MPK SA ma działanie profilaktyczne, które polega na zabezpieczeniu przewodów trakcyjnych specjalnym środkiem, który chroni je przed oblodzeniem, jak również ma możliwość działania interwencyjnego, gdy oblodzenie sieci już nastąpiło (umożliwia „usuwanie” warstwy lodu, który już pojawił się na przewodach jezdnych sieci).

Tramwaj wyposażony w to urządzenie jest już przygotowany do nowego sezonu zimowego i będzie wyjeżdżał na tory zawsze wtedy, gdy będą prognozowane opady marznącego deszczu w Krakowie.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS