Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

28.10.2019 MPK i Straż Miejska dbali o bezpieczeństwo pasażerów nocnej komunikacji

W piątkowy wieczór 25 października inspektorzy MPK znów ubrali cywilne ubrania i wspólnie ze strażnikami miejskimi pilnowali bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej. Po raz kolejny nadzorowane były linie tramwajowe dzienne nr 3, 14, 18 i to już od godziny 20.00 oraz linie nocne nr 62, 64 i 69. Akcja trwała do godziny 4.00 nad ranem 26 października.

Inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracali uwagę na wszystkie zachowania, które mogły przeszkadzać współpasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierowy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. Dodatkowo strażnicy miejscy poruszający się radiowozami w pobliżu tramwajów sprawdzali, czy wszyscy kierowcy stosują się do znaków i przepisów ruchu drogowego.

Niestety aż 32 kierowców samochodów uznało, że w nocy nie trzeba się przejmować tymi zasadami. 28 z nich zostało ukaranych mandatami, a czterech upomnieniami. W tramwajach strażnicy musieli interweniować 13 razy. Mandaty otrzymało 10 osób pijących wewnątrz tramwaju alkohol, oraz dwie osoby, które zakłócały porządek i agresywnie się zachowywały.

W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. I znów były takie osoby, które sobie o tym zapomniały. Tym razem bez biletu komunikacją miejską próbowało podróżować 60 gapowiczów.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS