Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

12.10.2019 Autobus Karsan na testach w Krakowie

 

Przez trzy najbliższe tygodnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie będzie testować autobus marki Karsan. Od 12 października będzie on kursował na linii nr 100 (pętla Salwator - Kopiec Kościuszki) oraz 101 (Osiedle Podwawelskie – Kopiec Kościuszki).

To nietypowy autobus, bo jeden z najmniejszych jakie miało możliwość testować MPK. Długość pojazdu to zaledwie niecałe 6 metrów. W środku jest miejsce dla 22 pasażerów. Komfort podróży zapewniają wygodne siedzenia, klimatyzacja i przestronna przestrzeń pasażerska. Podróżujący chcący podładować swoje telefony mogą skorzystać z ładowarek USB. Osoby poruszające się na wózkach lub podróżujące z wózkiem dziecięcym na pewno docenią niską podłogę, platformę oraz specjalnie wydzieloną przestrzeń zapewniającą im wygodną podróż. Z myślą o wygodzie kierowcy w autobusie zostały zaprojektowane przeznaczone wyłącznie dla niego drzwi. Świetną widoczność zapewnia panoramiczna szyba przednia i ogromne lusterka, które na pewno przydadzą się w krakowskim ruchu miejskim. Ale największa zaleta to łatwość prowadzenia autobusu. Wąskie uliczki, ciasne skrzyżowania czy cofanie to coś w czym Karsan bardzo dobrze się sprawdza. Autobus może zawrócić na pętli wynoszącej zaledwie 13,6 m średnicy.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS