Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

11.10.2019 Strażacy MPK ćwiczyli swoje umiejętności i sprawność

 


 

11 października na terenie Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce sześć drużyn Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie rywalizowało w zawodach sportowo-pożarniczych. Zespoły reprezentowały dwie stacje obsługi tramwajów, trzy stacje obsługi autobusów oraz Stację Obsługi i Remontów.

Każda z drużyn rywalizowała w dwóch konkurencjach. Pierwsza w z nich miała na celu sprawdzenie umiejętności wykorzystania hydrantów do gaszenia pożaru. Druga z konkurencji wymagała jak najszybszego rozwinięcia przez zawodników strażackich węży. Następnie zawodnicy z każdej drużyny musieli strumieniem wody strącić ustawione puszki oraz obrócić specjalną tarczę.

Najlepsza w tych konkurencja okazała się drużyna ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze. Drugie miejsce zajął zespół ze Stacji Obsługi Bieńczyce, a trzecie ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka.

Każda z tych drużyn otrzymała puchary i nagrody, które wręczał Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie. Podczas przemówienia zaznaczył, jak ważne będą te ćwiczone podczas zawodów umiejętności strażaków w sytuacji, gdyby doszło do pożaru.

Zawody miały na celu sprawdzenie nie tylko sprawności strażaków pracujących w MPK, ale także posiadanego sprzętu gaśniczego.

Przypomnijmy, że w tym roku Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym obchodzi 90 lat istnienia.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS