Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

16.09.2019 Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

 


Kraków po raz 20. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu będzie uczestniczyć w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania potrwa od 16 do 22 września i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to: „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – CHODŹMY RAZEM!”.

W poniedziałek, 16 września na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze MPK odbyły się pokazy i szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego. Wzięło w nich udział kilka grup młodzieży z krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Podczas ETZT promowane będzie korzystanie z parkingów Park+Ride, policja, inspekcja transportu drogowego oraz wydział ewidencji pojazdów i kierowców UMK będą przeprowadzać kontrole emisji spalin w pojazdach. Na ulicach miasta prowadzona będzie również akcja: „Wystarczy 1 metr”, która ma na celu edukowanie kierowców jak prawidłowo parkować.

Poza tym, we wtorek, 17 września i w środę, 18 września w godz. od 11.00 do 17.00 na rondzie Mogilskim za udział w ekologicznych warsztatach będzie można otrzymać jedną z sadzonek zamiokulkasów, skrzydłokwiatów lub wrzosów. Będą tam także dostępne dla wszystkich osób bezemisyjne pojazdy, które posiada MPK SA – autobus elektryczny i radiowóz elektryczny.

W piątek, 20 września, na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej (al. Jana Pawła II 37, budynek „J” – parter) odbędą się warsztaty pt. „Chodź bezpiecznie z tramwajem” – czyli dzień otwarty symulatora tramwaju NGT-6.

Także w piątek, 20 września, w godz. 10.00–15.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II) zorganizowane zostaną warsztaty w ramach programu Bezpieczny Kraków – m.in. symulatory dachowania, miasteczko rowerowe, pokazy sprzętu specjalistycznego.

Niedziela, 22 września, tak jak w latach poprzednich, będzie Europejskim Dniem Bez Samochodu. W tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej będą wyłączone kasowniki. Obowiązują bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi autobusów i tramwajów.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS