Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

29.08.2019 Strefa ekologiczna w parku Krakowskim

 

W niedzielę, 1 września, w parku Krakowskim, w godz. 11-17, w ramach Pikniku Krakowskiego została przygotowana  specjalna strefa ekologiczna. Wszystko w związku z wejściem w życie na terenie miasta zakazu palenia węglem i drewnem.

Na mieszkańców czekały liczne atrakcje, przygotowane przez Wydział ds. Jakości Powietrza i spółki miejskie w tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie. Wśród atrakcji były m.in. warsztaty z Kapitanem Powietrze, warsztaty recyklingowe „Tajni agenci”, wielkoformatowa, ekologiczna gra planszowa, ekologiczny transport – prezentacje, gry i zabawy, warsztaty i konkursy dotyczące segregowania odpadów, ekokalambury i ekopuzzle, chodząca maskotka „Kropelka” oraz beczkowóz z wodą.

Dodatkowo (w wybranych godzinach): warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych z materiałów recyclingowych (godz. 12.00), „Zielone Koło Fortuny” – zagadki przyrodnicze (godz. 11-14), „Przyrodniczy detektyw – przekonaj się, na ile znasz otaczające nas drzewa” (godz. 11-14), warsztaty szycia ekotoreb.

Za udział w warsztatach można było otrzymać jedną z 3 tysięcy sadzonek (skrzydłokwiatów, zamiokulkasów, wrzosów, lawendy, róży lub krzewu owocowego).

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS