Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

27.07.2019 Przegubowy autobus elektryczny na testach w Krakowie

27 lipca 2019 na linię nr 169  wyjechał przegubowy autobus elektryczny marki Solaris. Będzie testowany przez MPK SA przez najbliższe pięć miesięcy, do końca grudnia 2019 roku. To już 27 bezemisyjny autobus, który kursuje w Krakowie. Testy tego pojazdu to efekt m.in. ustawy o elektromobilności, która wymaga od przewoźników, aby już od 2021 roku pojazdy elektryczne stanowiły 5 proc. całej floty. Dlatego MPK SA już teraz przygotowuje się do zakupu większej liczby takich pojazdów.

Testowany w Krakowie autobus elektryczny ma 18 metrów długości i może jednorazowo przewieźć 111  osób, w tym 38  na miejscach siedzących. Posiada automatycznie wysuwaną platformę dla osób poruszających się na wózkach, klimatyzację, monitoring i automat biletowy, w którym za bilet zapłacimy monetami i kartą. Jest także wyposażony w pantograf zamontowany na dachu umożliwiający szybkie ładowanie baterii.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS