Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

10.07.2019 Kierowca i motorniczy MPK z wizytą u prezydenta Krakowa

Paweł Daniec, kierowca autobusu i Kamil Rodzoś, motorniczy tramwaju MPK SA w Krakowie otrzymali zaproszenie na spotkanie z Jackiem Majchrowskim, prezydentem Krakowa. Obaj od kilku lat starają się nie tylko rzetelnie wywiązywać ze swojej pracy prowadzącego, ale także pomagać potrzebującym.

Kamil Rodzoś mimo krótkiego stażu pracy w MPK, wykazał się m.in. dużym profesjonalizmem udzielając pierwszej pomocy nieprzytomnej osobie. Z kolei Paweł Daniec pomógł rodzinie odnaleźć zaginione dziecko oraz zatrzymał na gorącym uczynku złodzieja próbującego okraść pasażera. Oczywiście wielu innych kierowców i motorniczych w swojej pracy wykazało się podobnym profesjonalizmem i empatią udzielając pomocy tym osobom, które jej potrzebowały. Warto jednak wspomnieć, że zarówno Paweł jak i Kamil, z pasji do swojej pracy starają się także przybliżyć specyfikę tego co robią pasażerom. Obaj prowadzą coraz bardziej popularne blogi na Facebooku. Prowadzony przez Pawła Dańca profil KMK - zza kółka śledzi już ponad 5 tys. osób, a prowadzony przez Kamila Rodzosia profil „KMK – po szynach” śledzi prawie 1,5 tys. osób.

10 lipca w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa mieli okazję porozmawiać o swojej pracy i podzielić się opiniami związanymi z prowadzeniem blogów pomagających pasażerom, a dziennikarzom zaś pomóc zrozumieć i docenić pracę kierowcy i motorniczego. Podczas spotkania Paweł i Kamil przekazali pamiątkową grafikę przedstawiającą logo i nazwę prowadzonych przez nich profili na Facebooku.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS