Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

09.06.2019 12. piłkarski turniej im. Piotra Pruchnickiego zwyciężyli motorniczowie z zajezdni Podgórze

 


W sobotę, 8 czerwca 2019 roku na boisku klubu sportowego TS Tramwaj, przy ul. Praskiej 61a został rozegrany 12. piłkarski turniej im. Piotra Pruchnickiego organizowany przez pracowników zajezdni tramwajowej Podgórze MPK SA w Krakowie. Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 9.30. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział osiem drużyn. Oprócz przedstawicieli krakowskiego przewoźnika, a więc kierowców z zajezdni Wola Duchacka, Płaszów, Bieńczyce oraz motorniczych z zajezdni Podgórze i Nowa Huta, wzięły w nim udział drużyny z firmy ZUE SA, PKP PLK oraz zespół Stary Tramwaj (występowali w nim m.in. pracownicy MPK).

Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły z każdej z nich zagrały w półfinałach. Były to zespoły Podgórza, Woli Duchackiej, Starego Tramwaju i PKP PLK. W meczu o 3. miejsce zwyciężyli kierowcy z Woli Duchackiej pokonując PKP PLK. W finale zagrał zespół motorniczych z zajezdni Podgórze i Stary Tramwaj. Po dwóch strzelonych bramkach wygrał zespół Podgórza. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii tego turnieju wygrali właśnie motorniczowie, którzy jednocześnie są organizatorami tego turnieju.

Turniej piłkarski jest organizowany każdego roku od 12 lat, aby upamiętnić zmarłego motorniczego Piotra Pruchnickiego, założyciela drużyny piłkarskiej w Zajezdni Tramwajowej Podgórze.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS