Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

02.06.2019 Dzień Dziecka w nowohuckiej zajezdni MPK

 

W sobotę, 1 czerwca w Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta przy ul. Ujastek 12 czekało na najmłodszych mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka.

Dla dzieci było dostępnych sporo zabytkowych tramwajów i autobusów. Już na samym początku, ok. 10.30 został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze prace plastyczne przedstawiające tramwaje w krajobrazie Nowej Huty. Nagrody dla autorów najlepszych dzieł wręczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.  Konkurs skierowany był do dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do 7 lat, od 8 do 12 lat i od 13 do 18 lat. Nagrodami za pierwsze miejsce były smartfony, za drugie model autobusu i zestaw gadżetów a za trzecie zestaw gadżetów.

 

W grupie wiekowej do 7 lat zwyciężyli:

 

I miejsce: BACHARA ZOFIA

II miejsce: OPYRCHAŁ NATALIA

III miejsce: GUBAŁA FRANEK

WYRÓŻNIENIE: MADURA BARTOSZ

 

 

Grupa Wiekowa 8-12 lat:

 

I miejsce: OROŃ AMELIA

II miejsce: STĘPKOWSKI MAREK

III miejsce: DYMEK WIKTORIA

WYRÓŻNIENIE: MILBAŁER JAN

   

Grupa Wiekowa 13-18 lat:

 

I miejsce: MORAWIEC WERONIKA

II miejsce: WINIARSKA LIWIA

III miejsce: ZORYCHTA WIKTORIA

WYRÓŻNIENIE: ŁABUZ KAMIL

Tuż po rozdaniu nagród rozpoczęło się także krojenie tortów, przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Nie zabrakło także możliwości samodzielnego poprowadzenia tramwaju. Po raz pierwszy w historii do dyspozycji były trzy wagony N8. Mnóstwo dzieci miało także okazję do przejazdu tramwajem przez myjnię.

Obecni na tym wydarzeniu policjanci mówili o bezpieczeństwie. Dla dzieci wielką atrakcja była możliwość zobaczenia specjalnie szkolonych psów, które służą w policji.

O dobrą zabawę dbał Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego. Wszystkie dzieci, które odwiedziły nowohucką zajezdnię otrzymały drobne upominki i słodkie niespodzianki.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS