Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

20.05.2019 Dzień Dobrych Uczynków w tramwaju MPK


 

 

 

 

Wzajemna życzliwość i uprzejmość, pomaganie przy wsiadaniu i wysiadaniu, ustępowanie miejsca tym, którzy tego potrzebują, dużo uśmiechu i… moc słodyczy – to wszystko dzięki MPK SA w Krakowie oraz firmie Wawel czekało na pasażerów w specjalnym tramwaju z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dobrych Uczynków. Ten wyjątkowy tramwaj wyjechał na ulice Krakowa 20 maja (poniedziałek) i kursował wokół Plant.

 

Tramwaj wyruszył z zajezdni tramwajowej Podgórze punktualnie o godz. 11.00 i do centrum miasta pojechał po trasie linii nr 78 (ul. Wadowicką, Kalwaryjską i Starowiślną). Następnie kursował w centrum miasta przez pl. Wszystkich Świętych, ul. Franciszkańską, Straszewskiego, Dunajewskiego, Basztową i Westerplatte. Tramwaj zatrzymywał się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu, a każdy kto do niego wsiadał miał możliwość spotkania się i porozmawiania o wzajemnej życzliwości z popularną w Krakowie blogerką – Kamilą Mraz (Cammy) oraz z Tomaszem Schimscheinerem, znanym aktorem i prezesem fundacji „Wawel z Rodziną”. Co więcej każdy, kto opowiedział o swoim dobrym uczynku dla drugiej osoby, otrzymywał naklejkę „Życzliwy Pasażer” oraz pyszne słodycze Wawel. Przejazd Tramwajem Dobrych Uczynków był możliwy bez kasowania biletu.

 

 

Dzień Dobrych Uczynków to dobry pretekst do zastanowienia się nad tym, co oznacza dla nas czynienie dobra, okazuje się bowiem, że nie musi to być nic wielkiego.

 

 

Dlatego właśnie MPK SA w Krakowie wspólnie z marką Wawel, już po raz drugi zorganizowali przejazd tramwaju promującego dobre uczynki oraz wzajemną życzliwość i uprzejmość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS