Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

06.05.2019 Krakowscy motorniczowie uczestniczyli w europejskich mistrzostwach Europy


Małgorzata Ferdek i Sebastian Brykalski, którzy na co dzień pracują w zajezdni tramwajowej Nowa Huta Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, zajęli 12. miejsce w europejskich Mistrzostwach Motorniczych, które odbyły się w Brukseli. Rywalizacja trwała cały dzień w sobotę 4 maja na jednej z ulic blisko centrum stolicy Belgii.

Były to już 8. mistrzostwa motorniczych. Wzięło w nich udział 25 drużyn z 21 krajów, w tym drużyna z MPK SA w Krakowie, jako jedyna reprezentująca Polskę. Krakowscy motorniczowie musieli się wykazać umiejętnością precyzyjnego prowadzenia i zatrzymywania tramwajów, m.in. rozpędzić tramwaj i zahamować tuż przed ustawiona przeszkodą. Rywalizowali także w tramwajowych kręglach, czyli musieli rozpędzonym tramwajem uderzyć w kulę i zbić ustawione na torach kręgle.  Krakowscy motorniczowie dzień przed konkursem, 3 maja trenowali i poznawali tramwaje, które mieli poprowadzić w konkursie. Był to nie tylko nowoczesny tramwaj, ale także tramwaj zabytkowy.

Najlepszym zespołem okazała się drużyna z Brukseli, która zdobyła najwięcej punktów. Konkurs w Brukseli był zorganizowany w ramach jubileuszu 150 lat funkcjonowania komunikacji tramwajowej w Brukseli.  

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS