Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

23.04.2019 Dni Ziemi w Krakowie


Akcja „Sadzonki za surowce wtórne”, wspólne sadzenie lip i warsztaty edukacyjne – to tylko część atrakcji programu tegorocznych Dni Ziemi, które 26 i 27 kwietnia odbyły się na alei Róż w Nowej Hucie.

Tradycyjnie Dniom Ziemi, organizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK, towarzyszyła Krakowska Wystawowa Ekologiczna. W specjalnych namiotach zaprezentowane zostały działania i programy ekologiczne wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, spółek miejskich oraz organizacji związanych z ideą Dni Ziemi.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 10.00 przy ulicy Warszawskiej uczestnicy Dni Ziemi posadzili lipy i krzewy różane. Każdy kto w piątek lub sobotę przyniósł na al. Róż zużyte butelki pet, puszki aluminiowe oraz baterie dostał w zamian sadzonki kwiatów balkonowych oraz krzewów. W punktach informacyjnych można było się dowiedzieć wszystkiego na temat bezpłatnego usuwania wyrobów azbestowych przez Gminę Miejską Kraków, programu małej retencji wód opadowych oraz działań miasta w celu ochrony mieszkańców przed polami elektromagnetycznymi. Odbyła się także prezentacja radiowozu i autobusu elektrycznego oraz projekcje filmów poruszających problem globalnego ocieplenia klimatu i jego wpływu na nasze codzienne życie. Nie zabrakło także występów artystycznych dzieci z krakowskich przedszkoli, szkół i domów kultury, gier, zabaw i konkursów ekologicznych dla najmłodszych uczestników imprezy.

 

Pliki

Rozmiar: 891,00KB

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS