Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

10.04.2019 Autobus elektryczny Mercedes-Benz eCitaro w Krakowie

11 kwietnia na terenie Zajezdni Autobusowej Wola Duchacka, przy ul. Walerego Sławka 10 odbyła się prezentacja w pełni elektrycznego i bezemisyjnego autobusu miejskiego Mercedes-Benz eCitaro. O zaletach i innowacyjnych rozwiązaniach tego pojazdu opowiedzieli przedstawiciele producenta.

Autobus aktualnie przechodzi testy terenowe w całej Europie. Ponieważ Kraków jest miastem z dużym doświadczeniem w eksploatacji bezemisyjnych autobusów, również ma możliwość testowania tego pojazdu przez kilka dni. Z jego budową i rozwiązaniami będą się mogli zapoznać pracownicy krakowskiego przewoźnika. Co więcej, jeszcze w tym roku planowane są testy tego elektrycznego autobusu Mercedes-Benz eCitaro na linii regularnej.

Autobus posiada dziesięć zestawów akumulatorów o całkowitej pojemności 243 kWh. Ich system zarządzania ciepłem zapewnia minimalne zużycie energii a tym samym najwyższą wydajność i maksymalny zasięg. Cechami charakterystycznymi podwozia są elektroniczny program stabilizacji ESP i układ regulacji przechyłu w pionie i poziomie. Dzięki tym rozwiązaniom pojazd jest bezpieczny, wydajny a jednocześnie przyjazdy dla środowiska.

Warto przypomnieć, że MPK SA w Krakowie walczy obecnie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej do zakupu 50 autobusów elektrycznych przegubowych.  Cały czas obowiązuje również porozumienie podpisane z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, które daje MPK SA możliwość zakupu do 161 autobusów elektrycznych.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS