Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

14.03.2019 Urząd Miasta Krakowa zgłosi naruszenie bezpieczeństwa danych osobowych użytkowników Karty Krakowskiej

W związku z publikacją w dniu 12 marca 2019 roku artykułu, który wskazywał na możliwość kradzieży danych osobowych użytkowników Karty Krakowskiej w dniach 1 i 2 lipca 2018 roku Urząd Miasta Krakowa jeszcze w tym tygodniu zgłosi naruszenie bezpieczeństwa danych osobowych części mieszkańców Krakowa do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.  W dniu 14 marca 2019 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa oraz MPK SA w Krakowie, podczas którego podjęto taką decyzję.

 

Liczba osób narażonych na możliwość kradzieży danych jest w trakcie weryfikacji i obejmuje tylko dwa dni 1 i 2 lipca 2018 roku.  W dniu 2 lipca 2018 roku hasło zostało zmienione, a samo konto zablokowane. Zostało wprowadzone ograniczone logowanie do panelu administracyjnego do wybranych adresacji IP. Po tej dacie nie odnotowano nieautoryzowanego dostępu.  

 

Firma Ideo Sp. z o.o. zapewniła, że będzie wspierać Urząd Miasta Krakowa i MPK SA w zebraniu wszystkich niezbędnych informacji celem poinformowania UODO o tym incydencie, jak również osób fizycznych, co do których potwierdzi się wystąpienie ujawnienia danych.

Jednocześnie zgodnie z informacją przekazaną przez firmę IDEO Sp. z o.o. ustalono prawdopodobny adres IP, z którego mogło dojść do nieautoryzowanego dostępu. Ustalono również, iż nie było to przypadkowe logowanie, a próba podjęta kilka razy, wskazująca na działanie umyślne.

W związku z tym Urząd Miasta Krakowa jako administrator danych osobowych mieszkańców podjął decyzję o wniesieniu do prokuratury zgłoszenia w sprawie nieautoryzowanego dostępu do danych osobowych użytkowników Karty Krakowskiej.

Analizowana jest również kwestia podjęcia kroków prawnych wobec dostawcy systemu Karty Krakowskiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS