Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

14.12.2018 11 autobusów MPK sprzedanych w licytacji

 

 

11 wycofanych z krakowskich ulic autobusów ma już nowych właścicieli. Zostały sprzedane w licytacji zorganizowanej już po raz kolejny przez MPK SA w Krakowie w piątek, 14 grudnia. W sumie do kupienia były 43 autobusy. Te nie sprzedane zostaną przeznaczone do kasacji.

Najniższa kwota za autobus wyniosła 10 500 zł, a najwyższa 22 000. Sprzedane zostały trzy autobusy Solaris Urbino 12, trzy autobusy Solaris Urbino 18 i pięć Jelczy 081.

 

Sprzedaż tak dużej liczby autobusów to efekt bardzo intensywnych zakupów nowych pojazdów. Dzięki temu od października 2018 roku w Krakowie pasażerowie podróżują autobusami wyposażonymi wyłącznie w silniki spełanijące co najmniej normę Euro 5 i wyposażonymi w klimatyzację, monitoring i automaty biletowe. Tylko w tym roku na krakowskie ulice wyjechało 150 nowych autobusów. Zastąpiły one pojazdy starszego typu, które zostały przeznaczone do sprzedaży. Mogła je nabyć każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczyło spełnić wymagania licytacji.

Przypomnijmy, że w poprzedniej licytacji, która odbyła się 16 listopada zostało sprzedanych 57 wycofanych z krakowskich ulic autobusów. Najniższa kwota za autobus wyniosła wtedy 10 500 zł, a największa 27 000 zł. W sumie sprzedaż wszystkich 57 autobusów osiągnęła kwotę prawie 840 000 zł.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS