Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

16.11.2018 MPK SA kupiło dwa pojazdy dla technicznego pogotowia tramwajowego

 


Pracownicy technicznego pogotowia tramwajowego MPK SA w Krakowie zyskali dwa nowoczesne i przyjazne dla środowiska pojazdy. Jeszcze w tym tygodniu zaczną być wykorzystywane w sytuacjach, gdy będzie potrzebna interwencja elektromechanika w tramwaju. To właśnie tymi pojazdami pracownicy MPK SA będą dojeżdżać do kursujących w Krakowie wagonów, aby np. naprawić zablokowany automat biletowy czy wymienić żarówki. Dzięki takim działaniom tramwaje nie muszą zjeżdżać do zajezdni, bo pewne elementy można usprawnić lub wymienić między kursami, podczas postoju na pętli.

Nowe pojazdy są przystosowane do tego, aby w środku mogły się znaleźć niezbędne narzędzia do naprawy różnego rodzaju elementów wyposażenia wagonów, takie jak części zamienne, żarówki, drabina, a także piasek do piasecznic. W zabudowanej części warsztatowej została położona antypoślizgowa podłoga, nowoczesne i trwałe regały z dużą ilością szuflad, przegród i pojemników, dopasowane do potrzeb pogotowia technicznego i umiejscowione po obu stronach pojazdu..

Samochody techniczne zapewnią wysoki komfort pracownikom. Są wyposażone  w klimatyzację, dodatkowe ogrzewanie postojowe, które podczas postoju na pętli nie wymaga włączania silnika oraz nowoczesną energooszczędną galerię świetlną w technologii led, z nagłośnieniem nadawanych komunikatów.

 


Dane techniczne pojazdu:

Rok produkcji: 2018

Wymiary: dł. 5309, szer. 1920, wys. 1940 mm, długość przestrzeni ładunkowej 2860 mm

Masa pojazdu: 1782 kg

Dopuszczalna ładowność: 1318 kg

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS