Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

07.11.2018 Najlepsi kierowcy i motorniczowie MPK odebrali odznaki „Lidera Jakości”


Zarząd MPK SA w Krakowie już po raz dziesiąty wyróżnił najlepszych pracowników wśród motorniczych i kierowców MPK wręczając im specjalne odznaki „Lidera Jakości”. W tym roku te wyróżnienia trafiły do pięciu osób.

Odznaki „Lidera Jakości” otrzymali: Robert Lachman z zajezdni autobusowej Bieńczyce, Krzysztof Górnisiewicz z zajezdni autobusowej Płaszów, Krzysztof Tota z zajezdni autobusowej Wola Duchacka, Andrzej Szymczyk z zajezdni tramwajowej Nowa Huta i Edward Słaboński z zajezdni tramwajowej Podgórze.

Do tytułu „Lidera Jakości” było także nominowanych kolejnych sześć osób: Łukasz Biela (zajezdnia tramwajowa Nowa Huta), Janusz Więckowski (zajezdnia tramwajowa Podgórze), Paweł Korabik (zajezdnia autobusowa Bieńczyce), Kamil Kowalski (zajezdnia autobusowa Wola Duchacka), Leszek Wierzbicki (zajezdnia autobusowa Płaszów) i Maciej Machniewicz (inspektor ruchu MPK).

- Wszystkim nagrodzonym należą się duże gratulacje, bo tytuł „Lidera Jakości” zdobywają najlepsi pracownicy poszczególnych zajezdni tramwajowych i autobusowych. Są to osoby, które wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków, nie spowodowały kolizji, ani wypadku. Co więcej, na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes MPK SA w Krakowie ds. Zarządzania Przewozami.

Gratulacje dla najlepszych kierowców i motorniczych przesłał również Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Poza tymi osobami wyróżnienia oraz pisma od Prezydenta Krakowa trafiły także do motorniczych i kierowców, którzy podczas swojej pracy pomogli w odnalezieniu zaginionych osób (Renata Sędor, Kamil Kurowski), zareagowali gdy w tramwaju podróżowały agresywne osoby (Mateusz Mularczyk) oraz udzielali pierwszej pomocy rannym (Izabella Tomana, Małgorzata Rozborska, Maciej Wrona, Dariusz Duda, Marcin Wejrzanowski, Henryk Nawara).

- Cieszę się, że możemy docenić i nagrodzić nie tylko te osoby, które bez zarzutu wykonują swoje służbowe obowiązki, ale także tych, którzy są gotowi zatrzymać autobus, tramwaj, aby przyjść z pomocą rannemu pasażerowi czy też pomóc w odnalezieniu zagubionych osób  – mówił podczas spotkania Mariusz Szałkowski, wiceprezes MPK SA w Krakowie ds. Eksploatacji i Rozwoju.

 

Przypomnijmy, że odznaka „Lider Jakości” po raz pierwszy została przyznana w 2009 roku. Trzeba podkreślić, że otrzymanie odznaki „Lidera Jakości” wcale nie jest proste.  Lider to osoba, która dba o bezpieczeństwo i komfort wszystkich pasażerów.  Dlatego właśnie nagrody nie może otrzymać ktoś, kto spowodował kolizję lub wypadek. Ponadto przed przyznaniem wyróżnienia bardzo skrupulatnie jest oceniana kultura zachowania i komunikowania się z pasażerami oraz dyspozycyjność. W sumie do tej pory takie odznaki trafiły do prawie 60 pracowników MPK SA.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS