Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

23.10.2018 Listy i kartki zostały przewiezione tramwajem

 

W poniedziałek, 22 października krakowski tramwaj Krakowiak w papieskich barwach wystąpił w nietypowej roli. Podczas jednego kursu na linii nr 78 zamienił się w Pocztę Tramwajową i przewiózł listy ekonomiczne, krajowe i zagraniczne, nierejestrowane i polecone oraz kartki pocztowe i kartki okolicznościowe od Poczty Głównej UP Kraków 1 (przystanek Św. Gertrudy) do UP Kraków 55 (przystanek Rzemieślnicza). Gdy tramwaj klika minut po 12.00 zatrzymał się na przystanku św. Gertrudy przedstawiciel Poczty Polskiej przekazał inspektorowi MPK SA przesyłki. 15 minut później zostały odebrane na przystanku Rzemieślnicza i przekazane pracownikom Urzędu Pocztowego Kraków 55, gdzie zostały ostemplowane datownikiem oraz stemplem okolicznościowym o treści: "Przewieziono POCZTĄ TRAMWAJOWĄ”, a następnie przesłane i doręczone adresatom zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tramwaj prowadził Krzysztof Torba, ten sam motorniczy, z którym w 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży podróżował Papież Franciszek.

Z informacji, które posiadamy wynika, że to pierwszy w Polsce przypadek, w którym listy i kartki zostały przewiezione Pocztą Tramwajową.

Specjalna Poczta Tramwajowa została zorganizowana z okazji 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Z tej okazji zostanie także wydana specjalna kartka okolicznościowa, która upamiętni przejazd Poczty Tramwajowej.

Partnerami wydarzenia była Poczta Polska SA i MPK SA w Krakowie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS