Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.10.2018 Tysiące krakowian wzięło udział paradzie autobusów MPK

 


Tysiące mieszkańców Krakowa wzięło udział w paradzie zabytkowych oraz nowoczesnych autobusów MPK SA w Krakowie. W niedzielę, 7 października 2018 roku na krakowskie ulice wyjechało prawie 40 pojazdów, w tym najstarszy jeżdżący autobus z 1929 roku, czyli Durant Rugby Express L.

Oprócz tego pojazdu w pardzie jechał m.in. „Ogórek”, San H01B oraz Ikarus. Nie zabrakło najnowszych autobusów, które zaczęły wozić pasażerów dopiero w tym roku, a więc m.in. nowoczesnych Mercedesów i hybrydowych Volvo.

Parada rozpoczęła się na terenie Zajezdni Tramwajowej Podgórze, przy ul. J. Brożka 3. Już od 10.30 wszyscy chętni mogli oglądać pojazdy biorące udział w paradzie. O godz. 12.00 autobusy z pasażerami na pokładzie wyruszyły i pojechały w stronę centrum miasta przez ul. Wadowicką, M. Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, al. Krasińskiego i ul. Piłsudskiego. Następnie autobusy jechały ul. Straszewskiego, Dunajewskiego, Basztową i ul. Lubicz do ronda Mogilskiego (dolny poziom), a stąd ul. Mogilską i Lema do Tauron Areny Kraków. Tam właśnie zostało zaplanowane zakończenie parady i wiele atrakcji dla uczestników, w tym tych najmłodszych.

Do pojazdów biorących udział w paradzie można było wsiadać w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3, na przystanku przy ul. Piłsudskiego, na ul. Basztowej oraz na rondzie Mogilskim.

Dla uczestników parady zostały także przygotowane specjalne przejazdy zabytkowymi autobusami z TAURON Areny Kraków do Nowej Huty.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS