Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.10.2018 Tabor autobusy MPK na liniach regularnych w 100% ekologiczny

Tylko w przeciągu trzech ostatnich lat od 2016 do 2018 roku do Krakowa zostało dostarczonych prawie 350 autobusów o wartości niemal pół miliarda zł. To dzięki temu Kraków jest miastem, w którym na liniach regularnych kursują wyłącznie autobusy z silnikami spełniającymi co najmniej normę Euro 5. Potwierdzenie tego faktu nastąpiło w TAURON Arenie Kraków podczas zakończenia parady autobusów zorganizowanej przez MPK SA w Krakowie w niedzielę, 7 października.

 - Mogę już oficjalnie potwierdzić, że wszystkie autobusy, którymi na regularnych liniach podróżują mieszkańcy Krakowa spełniają już co najmniej europejską normę Euro 5. Wśród nich są autobusy elektryczne i hybrydowe. W najbliższych dniach także usługa Tele-bus,  czyli autobusu na telefon służącego od 11 lat mieszkańcom m.in. Płaszowa także będzie obsługiwana przez nowoczesne, ekologiczne autobusy – mówił w TAURON Arenie Kraków, Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Na potwierdzenie tych słów Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie wręczył Prezydentowi specjalny certyfikat z wykazem wszystkich ekologicznych autobusów.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS