Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

27.07.2018 40 lat funkcjonowania linii tramwajowej do Nowego Bieżanowa


W niedzielę, 29 lipca na linii nr 9 (Mistrzejowice – Nowy Bieżanów P+R) pojawiły się zabytkowe tramwaje, które obsługiwały wybrane kursy. Wszystko z okazji 40-lecia funkcjonowania linii do Nowego Bieżanowa, która przypada w tym roku. Na linii pojawiły się więc wagony 102Na i T4 z przyczepą B4, które w przeszłości kursowały na tej linii. Przypomnijmy, że wagony 102Na kursowały w Krakowie od początku lat 70-tych XX w. Woziły pasażerów do 2001 roku. Z kolei pierwszy tramwaj T4 sprowadzono do Krakowa z Norymbergi we wrześniu 1989 roku. Krakowianie mogli z nich korzystać do 31 grudnia 2002 roku.

W niedzielę zabytkowe tramwaje kursowały też na Krakowskiej Linii Muzealnej. Szczegółowy rozkład jazdy tej linii jest dostępny na www.mpk.krakow.pl.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS