Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

18.07.2018 Kierowca MPK SA w Krakowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu


Taki kierowca to skarb. Stanisław Jóźwik, kierowca autobusu MPK SA w Krakowie po raz kolejny ratował życie innej osobie. Wczoraj (17 lipca) ok. 12.45 prowadząc autobus linii nr 105 zauważył na przystanku dla wysiadających Dworzec Główny Zachód leżącego w kałuży krwi mężczyznę. Natychmiast zatrzymał autobus, aby udzielić mu pierwszej pomocy. Skontaktował się także z dyspozytorami i poprosił o jak najszybsze wezwanie na miejsce karetki pogotowia. Jak sam przyznał sytuacja wyglądała początkowo na bardzo poważną, bo leżący mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Okazało się na szczęście, że mężczyzna żyje ma jednak poważnie rozciętą głowę. Pan Stanisław korzystając z apteczki, w które są wyposażone autobusy, z pomocą pasażerki natychmiast opatrzył rannemu głowę i poczekał na przyjazd karetki pogotowia. Potem oczywiście kierowca MPK kontynuował pracę na linii nr 105.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Stanisław Jóźwik podczas pracy na linii nr 232 na przystanku Prusy Szkoła w kierunku Goszczy udzielił pierwszej pomocy rowerzyście, który stracił przytomność, nie oddychał i doszło u niego do zatrzymania krążenia. Kierowca MPK, wraz z dwiema innymi osobami prowadził resuscytację nieprzerwanie do chwili przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, co uratowało rowerzyście życie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS