Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

06.07.2018 Kolejne Mercedesy w taborze MPK SA w Krakowie


W piątek, 6 lipca na ulice Krakowa wyjechał 12-metrowy autobus Mercedes Benz Conecto, zakupiony przez MPK SA w Krakowie. Autobus kursuje dzisiaj na linii nr 259 (w godzinach porannych kursował na linii nr 511).

Pojazd został wyprodukowany w 2018 roku, a krakowski przewoźnik skorzystał z możliwości jego nabycia. Autobus jest całkowicie  niskopodłogowy, wyposażony w platformę dla osób niepełnosprawnych, klimatyzację, automat biletowy i system informacji pasażerskiej. Pojazd posiada także system samoczynnego wykrywania i gaszenia ognia w komorze silnika.

 

Oprócz 12-metrowego autobusu MPK SA zakupiło pojazd przegubowy marki Mercedes Benz o długości 18 metrów, który wkrótce zacznie wozić pasażerów.  

 

Przypomnijmy, że w tym roku do Krakowa dotrze jeszcze 86 autobusów marki Mercedes Benz Citaro. 56 z nich to autobusy zakupione ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS