Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

25.06.2018 Prawie 1 000 dzieci przyjechało zobaczyć jak MPK dba o tramwaje


Od września 2017 roku do czerwca 2018 roku uczniowie z ponad 16 krakowskich szkół podstawowych odwiedzili zajezdnię tramwajową Podgórze w ramach drugiej edycji Akademii Młodego Krakowianina. W sumie w specjalnie przygotowanych trasach edukacyjnych na terenie zajezdni wzięło udział niemal 1 000 osób. Najmłodsi mieli okazję spotkać się z motorniczym i dowiedzieć się na czym polega jego praca. Natomiast Trambuś, oficjalna maskotka MPK, zwracał dzieciom uwagę na dobre maniery podczas podróżowania tramwajem. Młodzi goście uczyli się również, co oznaczają piktogramy naklejone wewnątrz tramwaju, m.in. dlaczego trzeba się trzymać uchwytów podczas jazdy oraz ustępować miejsca starszym. Dzieci zwiedzając zajezdnię tramwajową mogły zobaczyć tramwaj od spodu, a także mogły samodzielnie wsypać piasek do piasecznicy (piasek pomaga podczas hamowania tramwaju w sytuacjach awaryjnych). Nauczyły się także kupować bilet w automacie, a następnie kasowały go w kasowniku. Jednak najwięcej radości sprawiał im przejazd tramwajem przez myjnię.

Przypomnijmy, że Akademia Młodego Krakowianina jest projektem skierowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I do III. Projekt realizowany jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz jednostki i spółki miejskie.

Do udziału w drugiej edycji Akademii Młodego Krakowianina zaproszono 20 krakowskich szkół, mieszczących się w czterech dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu
i Nowej Hucie. Celem warsztatów jest poznanie działalności instytucji i spółek oraz edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii i bezpieczeństwa.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS