Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.01.2018 Mieszkańcy wspólnie z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim kolędowali w tramwaju MPK

 


 

Kolędy powinno się śpiewać najdłużej jak tylko można – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski wsiadając w niedzielę, 7 stycznia na ul. Franciszkańskiej do tramwaju MPK SA w Krakowie.  

Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju krakowskiego przewoźnika zostało zorganizowane już po raz trzeci. W tym roku specjalnym gościem tego wydarzenia był Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski, który przyznał, że w ten sposób kolęduje po raz pierwszy.

Tramwaj z kolędnikami wyruszył o 16.25 z Placu Wszystkich Świętych w kierunku Filharmonii. Na ul. Franciszkańskiej wsiadł do niego arcybiskup Marek Jędraszewski. Wspólnie z mieszkańcami podróżował tramwajem wokół centrum miasta śpiewając kolędy. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane specjalne śpiewniki ze słowami kolęd oraz słodkie pierniki.

Tramwaj do godziny 19.30 kursował ulicami wokół I Obwodnicy zatrzymując się na każdym przystanku oraz po trasie linii nr 18 z ul. Basztowej do Krowodrzy Górki. W tramwaju kolędy i pastorałki śpiewali z krakowianami uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS