Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

21.12.2017 MPK uruchomiło wyszukiwarkę rzeczy zagubionych


Na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl dla pasażerów została uruchomiona specjalna wyszukiwarka rzeczy zagubionych. Aby sprawdzić czy przedmiot, który pasażer zapomniał zabrać wysiadając z tramwaju czy autobusu trafił do Biura Rzeczy Znalezionych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, wystarczy na stronie odnaleźć zakładkę Biuro Rzeczy Znalezionych - http://www.mpk.krakow.pl/pl/biuro-rzeczy-znalezionych-2/.

Następnie w odpowiednie pole należy wpisać nazwę zgubionego przedmiotu. Można też określić przedział czasowy kiedy to się stało oraz numer linii.

Dzięki wyszukiwarce pasażer dowie się także, czy dana rzecz została przekazana do innej instytucji, czyli Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa lub Policji (zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczy o większej wartości są przekazywane do UMK, a dokumenty na Policję).

Obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych MPK SA w Krakowie znajduje się ok. 6 tys. przedmiotów. Każdego dnia w tramwajach i autobusach prowadzący znajdują co najmniej kilkanaście rzeczy pozostawionych przez pasażerów.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS