Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

20.12.2017 Zabytkowy tramwaj z życzeniami od MPK SA w Krakowie i Muzeum Inżynierii Miejskiej

W środę, 20 grudnia na ulice Krakowa wyjechał skład zabytkowych wagonów technicznych ze zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej. Do lokomotywy tramwajowej z lat 20 XX w. został dołączony wagon techniczny tzw. lora, na podwoziu wagonu typu N, zbudowany przez warsztaty MPK w 1986 roku. Na nim właśnie zostały przygotowane dla mieszkańców życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2018 Roku. Do wagonu technicznego wstawiono także choinki.

 

Kursy tego nietypowego składu wagonów z życzeniami zostały zaplanowane w centrum miasta w okresie 20-23 grudnia oraz 27-30 grudnia w godzinach 11.00 – 18.00.

 

Warto przypomnieć, że ten nietypowy wagon powstał we Wrocławiu. Po wycofaniu z eksploatacji w latach 70. XX wieku został przekazany w latach 80. do Krakowa. Remont wagonów trwał od czerwca do grudnia 2016 roku i został przeprowadzony na zlecenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przez pracowników MPK SA w Krakowie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS