Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie było najważniejsze wydarzenie komunikacyjne 2017 roku?

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.10.2017 Solaris dostarczy 38 nowych autobusów przegubowych do Krakowa

 


Krakowski przewoźnik rozstrzygnął przetarg na dostawę 38 nowych przegubowych autobusów w formie leasingu finansowego. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus&Coach SA w konsorcjum z Millenium Leasing Sp. z o.o.

Przesłana oferta spełniała wszystkie wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zwycięskie konsorcjum za dostarczenie nowych autobusów zaproponowało kwotę ponad 75 mln zł brutto. Od momentu podpisania umowy producent będzie miał 7 miesięcy na realizację zamówienia.

Nowe autobusy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej. W środku znajdą się także porty USB do ładowania smartfonów.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik w ostatnich dwóch latach kupił prawie 200 nowych autobusów, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS