Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie było najważniejsze wydarzenie komunikacyjne 2017 roku?

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.01.2017 Biskup Jan Szkodoń odprawił 72. mszę tramwajarską

 


 

W niedzielę 29 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy ojców Redemptorystów Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Jan Szkodoń, odprawił 72. mszę tramwajarską. Jak co roku była ona odprawiana w intencji wszystkich pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie oraz ich rodzin.

Podczas mszy Biskup mówił m.in. o pokorze w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. Podkreślił także wielką rolę komunikacji miejskiej w ułatwianiu przemieszczania się uczestników Światowych Dniach Młodzieży oraz podziękował wszystkim za pracę i wysiłek podczas wizyty Ojca Świętego w Krakowie.

Msza była też okazją dla pracowników MPK SA do podziękowania Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, który skończył w tym roku posługę Metropolity Archidiecezji Krakowskiej. List dla Kardynała z podziękowaniem za wiele lat modlitw i wsparcie podczas ŚDM przekazał na ręce Biskupa Jana Szkodonia Prezes MPK SA w Krakowie Rafał Świerczyński.

Mszę tramwajarską uświetnił występ chóru Lutnia Krakowska.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS