Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

03.06.2013 Tramwaje zachwyciły najmłodszych

Wszystkie dzieci, które wraz z rodzicami zdecydowały się bawić podczas Dnia Dziecka zorganizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie w niedzielę, 2 czerwca na pewno tego nie żałowały. Przez kilka godzin była dla nich otwarta zajezdnia tramwajowa Podgórze, przy ul. Brożka 3. Takich atrakcji, jakie tam czekały na najmłodszych, nie mogliby przeżyć w żadnym innym miejscu Krakowa. Na początek każdy miał możliwość przejazdu najnowszym  tramwajem Bombardiera po najważniejszych miejscach zajezdni. Jednym z nich była działająca myjnia, w której na co dzień tramwaje przechodzą gruntowne czyszczenie. Dzieci z okien tramwaju mogły także zobaczyć halę napraw oraz plac postojowy, gdzie tramwaje czekają w nocy na wyjazd na linie. Jeżeli komuś nie wystarczyło oglądanie zajezdni z okien tramwaju mógł wziąć udział w specjalnej wyciecze, podczas której pracownik zajezdni pokazywał uczestnikom miejsce, gdzie tramwaje są remontowane. Była to także rzadka okazja, aby zobaczyć jak tramwaj wygląda… od dołu. W kolejce do oglądania wagonu z kanału układały się tłumy chętnych.

Nie da się jednak ukryć, że największą atrakcją dla najmłodszych była zapowiadana przez MPK SA niespodzianka, czyli możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju NGT6. W losowaniu, które dawało szansę do zajęcia miejsca motorniczego zgłosiły się setki dzieci. Szczęśliwy nie kryli zadowolenia z możliwości kierowania 30-tonowym tramwajem.

Oprócz tramwaju jeżdżącego po terenie zajezdni Podgórze, dla dzieci zostały także przygotowane dwa wagony Bombardiera. W jednym motorniczy tłumaczył najmłodszym do czego służą wszystkie przyciski w kabinie wagonu oraz jak kupić i skasować bilet. W drugim najmłodsi wraz z rodzicami mogli słuchać wierszy Juliana Tuwima z płyty "Ptasie radio. Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima" wydanej przez Radio Kraków (wiersze czytają Anna Dymna, Dorota Segda i Jan Peszek). Mogli także śpiewać piosenki oraz wziąć udział w konkursach sprawdzających znajomość wierszy Julina Tuwima.

Zainteresowanie przygotowanymi przez MPK SA atrakcjami było bardzo duże. Z szacunkowych obliczeń wynika, że zajezdnię tramwajową odwiedziło ok. 2 tys. osób.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Kraków, TVP Kraków i „Dziennik Polski”. Słodkie upominki dla najmłodszych przygotowała firma Wawel.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS