Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

19.04.2013 Obchody Dni Ziemi z nowoczesnym autobusem i budkami dla ptaków

Przez dwa dni od piątku do soboty (19-20 kwietnia) w ramach obchodów dni Ziemi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie prezentowało nowoczesny autobus Solarisa, który dotarł do Krakowa przed kilkoma tygodniami. Każdy mieszkaniec Krakowa, który przyjdzie na al. Róż w Nowej Hucie miał okazję go zobaczyć i poznać mechanizmy, które sprawiają, że silnik tego autobusu jest przyjazny dla środowiska. Warto podkreślić, że spełnia on obowiązujące normy Unii Europejskiej Euro 5. To oznacza, że podczas jazdy takiego autobusy do atmosfery dostają się minimalne ilości szkodliwych substancji.

Oprócz tej prezentacji autobus MPK SA zawiozło m.in. dzieci krakowskich szkół do Baryczy, gdzie funkcjonuje wysypisko śmieci oraz w miejsce, gdzie w przyszłości powstanie spalarnia śmieci.
Najmłodsi, którzy przyszli zobaczyć krakowski autobus miały także okazję wziąć udział w konkursach, grach i zabawach. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Nie zabrakło także informacji o działaniach, jakie krakowski przewoźnik podejmuje, aby mieszkańcy mogli oddychać czystym powietrzem. Można się było m.in. przekonać jak wiele samochodów może zastąpić jeden autobus i jak szeroka musiałaby być droga, żeby samochody osobowe w ciągu godziny mogły przewieźć 50 tys. osób.

Wraz z rozpoczęciem obchodów Dni Ziemi, punktualnie o godzinie 9.00 MPK rozpoczęło także montaż budek lęgowych dla ptaków. Budki zostały zamocowane na drzewach wzdłuż al. 3 Maja, a więc tuż obok torowiska, po którym tramwaje dojeżdżają do Cichego Kącika. MPK zamontowało 20 budek.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS