Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

03.04.2013 29 nowych autobusów w Krakowie

Pasażerów wozi coraz więcej nowoczesnych pojazdów. Oprócz nowych tramwajów NGT8, których wkrótce będzie 24, w Krakowie przybywa także bardzo przyjaznych dla pasażerów autobusów. W tym roku, w marcu fabryka Solaria dostarczyła ich do Krakowa 29. Są to przede wszystkich pojazdy 12-metrowe, tylko cztery z nich to autobusy przegubowe. To już kolejna partia ze 100 pojazdów zamówionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie w 2011 roku. W sumie do tej pory do Krakowa z tej dostawy trafiły już 72 autobusy.

Nowe pojazdy cechuje bogate wyposażenie: funkcjonuje w nich nowoczesny system informacji pasażerskiej (tablice elektroniczne wyświetlające trasę i głosowe zapowiadanie przystanków), klimatyzacja, monitoring, oraz automaty biletowe. W wyposażeniu znalazły się także nowoczesne kasowniki, dzięki którym pasażerowie będą mogli sprawdzić wszystkie dane zapisane na Krakowskiej Karcie Miejskiej, m.in. datę ważności biletu oraz na jakie linie bilet został wykupiony. Producent zadbał także o to, aby autobusy były bezpieczne. W komorze silnika został zamontowany system wykrywania i gaszenia ognia.
Jednocześnie są to pojazdy spełniające najwyższe europejskie normy związane z ochroną środowiska - silniki spełniają standard emisji spalin EEV. Dzięki temu jadący autobus wytwarza minimalne ilości szkodliwych substancji.  
Warto podkreślić, że nowe pojazdy zastąpią najstarsze krakowskie autobusy marki Scania.
MPK SA posiada ponad 500 autobusów. Wszystkie są niskopodłogowe.
 
Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS