Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

25.05.2010 Razem bawiliśmy się z dziećmi w tramwaju

To była niezapomniana niedziela, którą spędziliśmy wspólnie z dziećmi w tramwaju i na pętli tramwajowej w Cichym Kąciku. Bawiliśmy się razem prawie cały dzień. Mimo deszczowej pogody do wesołego tramwaju, który przejechał przez całe miasto wsiadło wiele dzieci. Razem śpiewaliśmy, razem tańczyliśmy. Najmłodsi tego dnia byli najważniejszymi osobami. O wiele ważniejszymi niż dorośli. Dlatego z okazji waszego święta przygotowaliśmy dla was tyle atrakcji. Bardzo się cieszymy, że razem z rodzicami przyszliście bawić się razem z nami w tramwaju. W tramwaju, który nie był jakimś tam zwykłym tramwajem, który wozi ludzi do pracy czy szkoły. To specjalny tramwaj, który jeździł tylko i wyłącznie dla was. Nawet przystanki nie zapowiadali w nim dorośli, tylko dzieci. W tym tramwaju nie było nudno bo z głośników leciała muzyka a motorniczy wszystkim ciekawskim z chęcią opowiada o tym jak prowadzi się tramwaj. Co więcej mogliście nawet zająć jego miejsce. Nie co dzień zdarza się okazja do tego, żeby dzieci mogły usiąść na miejscu motorniczego. Ale w tym wyjątkowym tramwaju wszystko jest możliwe, dlatego mogliście poczuć się jak prawdziwi motorniczowie.

Wszystkie dzieci uwielbiają tańczyć i śpiewać. Dlatego w tym wyjątkowym dniu, tramwaj zamienił się w małą estradę. Razem mogliśmy zaśpiewać piosenki w karaoke w tramwaju.

Mogliście także rysować. Wszystkie wasze obrazy są piękne. Część z nich wyświetlimy na 200 monitorach w 50 tramwajach.

Trzeba jednak pamiętać, że tego dnia nie wszystkie dzieci są uśmiechnięte. Wielu maluchów nie ma rodziców, który by się nimi opiekowali. Dlatego dziękuję wszystkim rodzicom, którzy przyszli i wsparli finansowo jeden z rodzinnych domów dziecka w Krakowie. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego podczas Dnia Dziecka w tramwaju MPK zebrało 220,04 zł i 1 euro. Pieniądze zostaną przekazane jednemu z krakowskich rodzinnych domów dziecka. Podczas zbierania pieniędzy studenci rozdawali słodycze ufundowane przez firmę Mieszko. Studenci prowadzili kwestę posiadając pozwolenie prezydenta Krakowa PB-5022-29/09.

Niżej prezentujemy galerię zdjęć z Dnia Dziecka oraz obrazy, które podczas konkursu rysunkowego namalowały dzieci. Zapraszamy do oglądania.Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS