Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

25.05.2010 Eksperci o komunikacji tramwajowej

Przez dwa dni, od 26 do 27 maja, eksperci z całej Polski zajmujący się na co dzień komunikacją tramwajową dyskutowali w Krakowie o ekologii i bezpieczeństwie tego  środka transportu w miastach.  Stolica Małopolski została bowiem wybrana jako miejsce Komisji Taboru Tramwajowego. Jej organizatorami są Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.

W ramach tej komisji przedstawiciele przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce, wyższych uczelni, oraz firm produkujących części tramwajowe dzielili się swoimi doświadczeniami. W programie komisji były m.in. wykłady na temat bezpieczeństwa i ekologii, w aspekcie emisji hałasu przez pojazdy komunikacji miejskiej. Nie zabrakło również dyskusji na temat bezpieczeństwa w krakowskim tunelu tramwajowym. Szczegółowy wykład na ten temat przygotowała krakowska komenda miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Ciekawa dyskusja toczyła się również na temat problemów z jakimi muszą się borykać te miasta, które kupują nowe tramwaje. Przedstawiciele przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce zwracali uwagę na przeciągające się postępowania przetargowe spowodowane dużą liczbą odwołań i zapytań producentów oraz ciągle zmieniające się przepisy związane z zamówieniami publicznymi.

Eksperci wypowiadali się także na temat unijnych przepisów związanych z komunikacją miejską.

W drugim dniu komisji tramwajowej goście mieli także okazję przejechać tramwajem przez tunel pod Dworcem Głównym oraz zwiedzić zajezdnię tramwajowa w Podgórzu.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS